INÉ AKTIVITY

Herňa a posilňovňa

Hráme sa radi
a posilniť si svaly tiež nezaškodí.

agsdi-face-happy

Herňa

Je otvorená v popoludňajších hodinách podľa rozvrhu. V herni máte možnosť zahrať si rôzne spoločenské hry alebo využiť počítače. A množstvo dobrých nápadov, ktoré sa lepšie realizujú, keď je nás viac. Herňa je tiež skvelý spôsob ako využiť čas medzi krúžkami po škole na relax i hravý oddych. V rámci herne je možné v priaznivom počasí využívať trampolínu a areál dvora.

agsdi-dribble

Posilňovňa

Priestor pre relax a nabudenie novej fyzickej kondície. Prostredníctvom rôznych strojov, činiek a iných posilňovacích pomôcok môžeš získať novú silu a zároveň si svoje cvičenie môžeš prispôsobiť podľa svojho tempa a výdrže. Cvičenie je pod dozorom, ktorý ti pomôže a poradí pri správnom cvičení.

Rodinné športovanie

V Centre je priestor pre celú rodinu!

V čase, keď to kapacita Centra dovoľuje, je možné využiť priestory telocvične, posilňovne a dvora na rodinné športovanie. Podmienkou je dozor rodiča nad deťmi po celý čas aktivít.

Informácie o možnostiach môžete získať osobne v kancelárii Centra, mailom alebo telefonicky.

L

Pastorácia

Boh je láska a spoločenstvo.

agsdi-twitter-2

BIRMOVANCI

Stretnutia mladých, ktorí sa pripravujú na prijatie sviatosti birmovania. Na spoločných stretkách a prostredníctvom rozmanitých aktivít si prehlbujú svoje poznanie a prežívanie kresťanskej viery. V rámci stretiek sa plánujú tiež spoločné výlety a akcie. Príprava birmovancov prebieha v úzkej spolupráci s farnosťou Modra a sestrami uršulínkami.

Web farnosti Modra
Web sestier Uršulínok

OZNAMY PRE BIRMOVANCOV

agsdi-people

RODINNÉ STRETNUTIA

Stretnutia sú určené rodinám, ktoré sa vzájomne obohacujú okrem iných aj pri duchovných aktivitách. Na spoločnom stretnutí dospelých sa vždy predostrie určitá téma, ktorá sa rozoberie a diskutuje sa o nej. Pripravené sú tiež aktivity pre deti, duchovné, tvorivé i športové. Na stretnutiach nechýba modlitba. Vždy 2. nedeľu v mesiaci o 15.15.

OZNAMY PRE RODINNÉ STRETNUTIA

agsdi-message-heart

KOLEDOVANIE DOBREJ NOVINY

Každoročne aj v našom meste koledujú koledníci Dobrej noviny. Roznášajú dobrú zvesť o narodení Pána do všetkých domov, kde ich chcú prijať a popri tom pomáhajú mnohým núdznym v krajinách Afriky. Veď všetci ľudia sú si bratia, máme jedného nebeského Otca.

OZNAMY PRE KOLEDNÍKOV

Materské centrum

Materské centrum MODRÁČIK je tu pre Vás nepretržite od roku 2003. Počas celého roka pripravujeme aktivity pre deti aj rodičov – divadielka, karneval, burzu a blšák, podporné skupiny dojčiacich a nosiacich mamín s rôznymi testovacími stretnutiami noviniek, súťažami, bohatý program počas medzinárodného dňa nosenia detí, vzdelávacie workshopy pre dospelých, kurzy na témy zdravia, rodičovstva aj výchovy, či tvorivé večery pre ženy.

Deti si u nás rozvíjajú svoje zručnosti prostredníctvom hier, tvorivých a pohybových aktivít, tanca. Je to priestor na prehĺbenie vzťahu – matka a dieťa a súčasne získanie si nových zručností v kolektíve. Maminy majú možnosť zacvičiť si na strečingu,  či na Jednohubkách s mamou vytvoriť niečo so svojím dieťaťom, odtlačky rúk na tašky, šité hry do auta a pod. Obľúbené sú utorkové stráženia detičiek so sestričkou Laurou. Jej vrúcny vzťah k deťom a láskavosť ju robí veľmi obľúbenou medzi detičkami a mamičky si zatiaľ môžu vybaviť svoje povinnosti, prípadne nenásilne skúšať začlenenie do kolektívu detí. Od jari do jesene majú deti k dispozícii veľký uzavretý dvor s pieskoviskom, preliezkou, xylofónom i trampolínou.

agsdi-face-happy

Stráženie detí

Každý utorok od 10.00 – 11.30 v priestoroch herne MC. O detičky sa stará sestra Laura. Jej láskavý prístup si určite získa všetkých drobcov, ktorí s ňou strávia čas. Počet detí je obmedzený. Je potrebné sa prihlásiť deň vopred do 18.00 mailom na: mcmodracik@gmail.com.

agsdi-dribble

Herňa

Herňa MC je vybavená hračkami pre rôzne vekové kategórie detí. Nájdete u nás hrazdičku a hračky pre najmenšie deti, ale aj domček, kuchynku a veľa iných hračiek. Vstup do herne a telocvične je spoplatnený sumou 1 euro na dieťa alebo zakúpením mesačnej permanentky získate voľný vstup. Ak máte záujem o aktivity v herni, pozrite si aktuálny rozvrh a aktivity centra.

Narodeninové oslavy

Chceš oslavu len tú naj? Zavolaj si Detský raj!

Skúsené  animátorky pripravia pre deti narodeninovú oslavu plnú hier, zábavy a zážitkov. Animovaný program podľa priania oslávenca a skupinky detí. V rámci programu okrem narodeninového prípitku, blahoželania a krájania narodeninovej torty, sú aj rôzne hry a súťaže.

Pre zorganizovanie oslavy kontaktujte mail: detskyraj.oslavy@gmail.com

Akadémia veľkých diel

Akadémia veľkých diel je program klubových stretnutí určený pre stredoškolákov. V klube sa pozerajú dobré filmy, čítajú tie najlepšie knižky, počúva sa kvalitná hudba a vnímajú sa slávne obrazy. Týmto všetkým inšpirovaní potom spoločne hľadáme odpovede na veľké otázky vo veľkých príbehoch. Vstupujeme do diskusie s najväčšími mysliteľmi, ktorí formovali našu civilizáciu. Nasledujeme princípy klasického a charakterového vzdelávania používané na tých najlepších svetových univerzitách.

Študenti sa tu učia precíznejšie formulovať svoje myšlienky, v diskusii sústredene počúvať iných, rozvíjajú si kritické myslenie a spoznávajú svet v sprievode tých najväčších osobností ľudskej kultúry.

Aktivity pre dospelých

V Centre je priestor aj pre voľný čas dospelých.

agsdi-chat

Taliančina

Kurz talianskeho jazyka pre mierne pokročilých.

agsdi-chat

Angličtina

Kurz anglického jazyka a konverzácie.

agsdi-person

Cvičenie SM systém

Cvičebný systém, ktorý veľmi účinným spôsobom posilňuje pohybový aparát človeka, predovšetkým chrbticu. Cvičenie vedie školená fyzioterapeutka.

agsdi-circle

Pilates

Cvičenie vhodné pre kompenzáciu problémov spojených s dnešným prevažujúcim sedavým životným štýlom. Zameriava sa na posilnenie centra tela dôležitého pre správne celkové držanie tela.

agsdi-landscape

Výtvarný ateliér

Kreslenie a maľovanie pre dospelých pre relax i zdokonalenie sa v rôznych výtvarných technikách  podľa záujmu prihlásených.